Дислексія - порушення письма і читання у дітей, яке проявляється в змішуванні і заміні звуків, спотворенні структури слова, в неможливості зрозуміти і осмислити прочитане. Найчастіше труднощі в оволодінні навичками читання пов'язані з недорозвиненням вищих психічних функцій.

Виявити і розпізнати дефект у розвитку Вам допоможуть фахівці Логопедичної студії Балакунчики. Своєчасне вжиття заходів та корекція дислексії у школярів дозволять вирішити проблему і успішно освоїти шкільну програму.

Порушення читання у дітей - це складна проблема, яка має свої причини виникнення та свою симптоматику. Чому у дітей розвивається дислексія? Дану проблему досліджують у багатьох країнах світу, серед основних причин виділяються наступні:

  • Спадкова схильність;
  • Вплив факторів в період внутрішньоутробного розвитку дитини: вроджені вади серця плода або матері, аномалія розвитку пуповини, ураження центральної нервової системи, захворювання вагітної на кір, герпес, грип, важкі складні пологи, асфіксія плода і т. д.;
  • В постнатальний період вплив можуть надати травми головного мозку, інфекції (кір, краснуха, вітряна віспа та ін.);
  • Серед соціальних чинників, що впливають на можливість появи дислексії: убоге мовне спілкування в сім'ї, білінгвізм, раннє навчання грамоти та письма з високими темпами та ін.

Читання - це складний процес, в якому задіяні кілька аналізаторів інформації: зоровий, мовноруховий і мовнослуховий. Спочатку дитина бачить літери, впізнає їх і розрізняє; співвідносить їх зі звуками; з'єднує звуки в склади, слова і речення; потім відбувається осмислення прочитаного. Спотворення послідовності або нездатність відтворення хоч одного етапу і веде за собою дислексію. Дуже важливо вчасно розпізнати проблему, поки порушення читання і письма не привело до появи комплексів у молодших школярів.

В першу чергу діагностика порушення читання і письма починається з логопедичного обстеження. Воно дозволяє зрозуміти рівень оволодіння навичками письма та усного мовлення. Логопед у Львові на основі анамнезу, визначає якість сформованого апарату артикуляції, ручної і мовної моторики. Далі відбувається аналіз писемного мовлення. Дитина виконує завдання пов'язані з написанням текстів сприйнятих на слух, списує тексти і т.д. Проводиться і діагностика усного мовлення: оцінюється фонематичні розвиток, звуковимова, визначається наскільки сформоване зв'язне мова, послідовність складів у словах.

Лікування дислексії має ґрунтуватися на корекції навчального процесу в цілому, включаючи непряме і пряме навчання розпізнаванню слів, навичок, які передбачають визначення складових частин слів.

Для досягнення кращих результатів, дитиною повинен займатися не тільки логопед, а й батьки. Корекція порушення письма і читання у дітей полягає в наступних заходах:

  • усунення дефектів вимови (в разі фонематичної дислексії);
  • консультування з психологом з метою прибрати першопричину недуги;
  • демонстрування карток, з прочитаною раніше інформацією на них (якщо це оптична форма захворювання);
  • використання різних напрацьованих методик Логопедичної студії Балакунчики по корекції дислексії.

При виникненні порушень мови, необхідно відразу ж звернутися до логопеда. Пам'ятайте, що на ранніх стадіях дефекти краще піддаються корекції.Заняття з корекції дислексії проводяться нашими фахівцями в Логопедичній студії Балакунчики в індивідуальному порядку. Запишіться на консультацію та обстеження мовлення дитини за номером телефону ‎096 186 28 12