Багато батьків стикаються із ситуацією, коли їх начебто кмітливі і розвинені діти погано опановують навички письма в початкових класах: плутають склади і літери місцями, допускають безліч помилок. Таке порушення письма у дошкільнят і молодших школярів не завжди пов'язано з лінню і небажанням вчитися, а може бути пов'язане із особливим захворюванням, яке називається дисграфія. Це розлад або недостатня сформованість процесів вищих психічних функцій, що відповідають за письмову мову.

Фахівці Логопедичної студії Балакунчики у Львові допоможуть виявити ознаки порушення письма у дітей і провести лікування дисграфії у школярів різного віку.

Відповідно до останніх проведених досліджень порушення письма у дошкільнят і молодших школярів зустрічається в близько 50% випадків. Порушення письма може бути різним за ступенем вираженості: дисграфія - спотворення письма, але збереження його функції як засобу спілкування; і аграфія - повна нездатність або втрата навички письма.

Причини, що призвели до розвитку дисграфії:

  • Ураження головного мозку або недорозвинення його функцій через механічні пошкодження або інфекційні захворювання;
  • Соціально-побутові причини: в родині розмовляють двома мовами, нечітка перекручена мова оточуючих, неувага до дитини з боку дорослих і дефіцит спілкування.

Дуже шкода, що не всі мамусі й татусі, а також викладачі початкових класів виявляють занепокоєння з приводу частих описок і недоліків на письмі у дітей. Адже такі проблеми можуть виникати не через неуважність або неохоту вчитися, а саме через недостатню сформованості психічних функцій, а також неузгоджене функціонування всього головного мозку та інших відділів нервової системи.

Розібратися в причинах, через які з'являється дисграфія у школярів, непросто. При діагностиці цієї проблеми слід враховувати, що помилки, на які не поширюються загальноприйняті правила орфографії, вважаються діисграфічними. Це можуть бути такі варіанти:

  • Перекручування слова, його складу (дрога - дорога, тпах - птах);
  • Заміна букв на схожі за звучанням (роки - руки, книга - кника);
  • Змішання букв, схожих за написанням (дулка - булка);
  • Ігнорування початку і кінця мовних одиниць - речень і слів (На ступила зима пі йшов сніг).

Ще одним з ознак дисграфії може бути нерівний, нерозбірливий почерк, повільний темп виконання письмових завдань, застосування зусиль при написанні (сильний натиск, обвід букв кілька разів).

На прийомі у логопеда у Львові дитині будуть запропоновані завдання, за результатами виконання яких фахівець зможе скласти картину захворювання, рівень складності проблеми і провести лікування дисграфії за допомогою спеціально підібраної методики.

Чим раніше виявлено порушення і розпочато роботу з логопедом у Логопедичній студії Балакунчики, тим результативніше буде проходити корекція дисграфії у школярів. Загальна робота повинна бути спрямована на виправлення звуковимови і освоєння фонематичних процесів; збагачення словникового запасу дитини і формування граматичної основи мови. Велика увага має бути присвячена розвитку зв'язного правильного мовлення.

Лікування та подолання дисграфії має супроводжуватися розвитком аналітичної діяльності мозку, пам'яті і мислення. Спеціальні методи дозволять дитині сприймати мову як складний процес отримання, аналізу та обробки інформації.

Не сподівайтеся, що проблема зникне сама по собі. Тільки кваліфікований логопед у Львові допоможе викорінити дану недугу. Також можуть додатково знадобитися консультації у невролога і психолога. При лікуванні лікарі вузької спеціалізації порекомендують медикаменти, здатні покращити мозкову діяльність, пам'ять і метаболізм.

Запишіться на перше заняття по корекції дисграфії за телефоном +380(96)186-28-12

Заняття із логопедом відбуватимуться за адресами: вул. Сихівська, 2 або вул. Володимира Великого, 2